Heureka.cz – označení původu distribuce výrobků

Srovnávač Heureka dnes informoval o novince, přesněji o změnách, které půjdou dohledat u jednotlivých výrobků označením, zda daný produkt pochází z oficiální české distribuce, či z distribuce EU, mimo EU nebo není původ distribuce vůbec znám.

Co se změní a od kdy?
Jedná se o změny týkající se hlášky nemusí pocházet z oficiální české distribuce„. Jelikož se toto označení doposud zobrazovalo pouze v sekci Mobilní telefony, a nebylo možné hlášku přidat jen ke konkrétnímu produktu, ale pouze na celou sekci. Nyní půjde zobrazovat tuto informaci u všech produktů z vybraných kategorii. Tato možnost bude na Heurece zobrazována od 1. listopadu 2013.

nemusi_pochazet_z_oficialni_ceske_distribuce

Kterých sekcí  se změny dotknou?

Podle dostupných informací půjde například o kategorii  Elektronika, ale i sekce Hodinky,  Bílé zboží a další (tedy např. Tablety, Lednice, Mobilní telefony, Pračky, GPS navigace, Mixéry) vyjma Příslušenství.

V základním XML souboru,  pro tag PARAM  se zadá kód, který označuje lokalizaci trhu, pro který je produkt určen.  Tím bude jasně definováno pro jaký trh je daný produkt distribuován a s tím i spojena například práva a podmínky na reklamaci atd. U každého produktu půjde uvést jen jednu možnost. Každá nabídka, každá varianta pak bude mít pod názvem zobrazenu informaci o distribuci. Podrobnější vysvětlení jednotlivých možností naleznete zde.

    <PARAM>
      <PARAM_NAME>Distribuce</PARAM_NAME>
      <VAL>CZ</VAL>
    </PARAM>

Zobrazení by mělo být následující, distribuce je rozdělena do čtyř možností:
1) PARAM_NAME
„Distribuce“
VAL
„CZ“
 – jedná se o českou distribuci

2) PARAM_NAME
„Distribuce“
VAL
„EU“
 – jedná se o výrobek pocházející z distribuce EU

3) PARAM_NAME
„Distribuce“
VAL
„mimo EU“
 – výrobce pochází z distribuce mimo EU

4) PARAM_NAME
„Distribuce“
VAL
„neznámá“
 – výrobek nemá uveden původ distribuce

„Tímto uživatelé portálu Heureka získají cenné informace o zvažovaném produktu a mohou se tak vyvarovat případným komplikacím plynoucích z tzv. šedého dovozu. Tyto změny by měli vést nejen k lepšímu srovnání pro zákazníky, ale i zlepšení konverzí pro kvalitní obchody a možná bude tak přínosem pro všechny strany.

heureka_distribuce

Detail produktu: Příklad označení původu distribuce výrobků

 

 

štítky: heureka, novinky, srovnavač zboží

Napsat komentář

www.lidlletak.cz