Nové rozhraní Google Analytics

Google Analytics v minulých dnech veřejně otevřel do většiny účtů nový (upravený) vzhled v rozhraní. Je známo, že někteří vyvolení měli možnost testovat nové rozhraní o několik týdnů dříve. Kdyby byla nyní v účtech možnost si vedle sebe zobrazit jak nové a staré rozhraní Analytics tak rozdílů, novinek a funkcí by se našlo určitě více.

nové rozhraní google analytics

První dojem – méně barev, čistější a ostřejší rozhraní

Na první pohled převládá jasně šedá barva a celkově design je čistější a ostřejší. Kromě šedé barvy se můžeme setkat se zelenou, modrou a oranžovou a to v grafech nebo vizualizacích. Podobně jako po redesignu v rozhraní AdWords kde jsme se museli rozloučit se zelenou navigační lištou. V Google Analytics nyní přicházíme o oranžovou lištou. Ten kdo využívá více služeb nebo nástrojů od Google na první pohled ho musí napadnout, že pomalu všechny rozhraní služeb AdWords, Analytics, AdSense nebo Webmaster tools začínají vypadat téměř stejně.

Nové přepínaní mezi Google účty

Nový vzhled nepřinesl jen hezčí prostředí, ale přinesl i některé nové funkce jako například rychlé přepínaní mezi Google účty! Již není potřeba se neustále přihlašovat a odhlašovat napříč několika účty Google. Nově se stačí jedenkrát přihlásit a poté při práci už jen rychle přepínat. Lehčí problém nastával u uživatelů, kteří používali jiný prohlížeč než Google Chrom.

nové rozhraní google analytics - přepínaní mezi účty

Výhody a nevýhody nového Analytics rozhraní:

+ hlavní novinka a to přepínaní mezi Google účty
+ lepší integrace a ovládáni s tablety
+ více možností pro ovládání v aplikacích pro Android
+ méně rolování a lepši uspořádání v levém navigačním sloupci (Conversions, Audience, Acquisition…)

– horší přístup a propojeni z AdWords do Analytics
– podobnost z ostatními službami Google
– místy špatný překlad mez CZ a ENG jazykem

V některých místech má nové rozhraní Google problém  s překladem, že se lze setkat se dvěma tlačítky ve dvou různých jazycích vedle sebe (Home a vedle jsou česky Přehledy). Zajímavě vypadá Analytics, když do něj nahlížíte nebo přistupujete přes AdWords. (AdWords -> Nástroje -> Google Analytics). Nově při přístupu z AdWords se neotevře Analytics jako nějaké pod okno AdWords jako v minulosti, ale otevře se jako nové okno prohlížeče, kde již musíme ručně vybrat jaký chceme použít účet a profil. Docela otravné pokud máte pod jedním Google účtem hned několik desítek profilů.

nové rozhraní google analytics

Krátký závěr

Osobně se mi libí upravené rozhraní Google Analytics, ale jsou tací, které může Google těmito častými změnami i  někoho prudit. Na závěr jsem si vzpomněl na příhodu ze školení Google Analytics, kde si kantor připravil prezentaci, slidy a podklady večer před školením. No a co se nestalo? Ráno na školení při přihlášení vypadala Analytics dost jinak než v přichystaných materiálech :)

štítky: google analytics, novinky

Napsat komentář

www.lidlletak.cz